CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO 2020

27 prelegentów z Polski, Danii i Niemiec, 1044 uczestników live, 10 godzin prezentacji i dyskusji i aż 7 bloków tematycznych – tak w skrócie można podsumować premierową edycję CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®, która odbyła się w dniach 17-18 listopada br. Targi w Krakowie Sp. z o.o., Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Politechnika Warszawska połączyły siły i przygotowały wyjątkowe wydarzenie online łączące świat biznesu i nauki.

Poniżej znajdą Państwo udostępnione przez Prelegentów prezentacje oraz kontakt do nich.

Harmonogram spotkań

Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych

TADEUSZ-UHL

Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Uhl
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Członek Rady Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN

Kontakt do Prelegenta: thul@agh.edu.pl

KRZYSZTOF-DRAGAN

Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych

Płk. dr hab. inż. Krzysztof Dragan, prof. ITWL
Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych


Kontakt do Prelegenta: krzysztof.dragan@itwl.pl 

DARIUSZ-KNAPEK

C-CheckIR - system do wykrywania suchych miejsc w kompozycie 


Dariusz Knapek
EC Test Systems Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: dariusz.knapek@ects.pl

POLON-IZOT-KOLBUSZEWSKI  POLON-IZOT

Kontrola jakości on-line/at-line w materiałach kompozytowych


mgr Mariusz Kolbuszewski, mgr Konrad Damski
POLON-IZOT Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: k.damski@polonizot.pl


Pomiar odkształceń i przemieszczeń czujnikami światłowodowymi
DFOS podczas badań elementów kompozytowych


Tomasz Howiacki
SHM System Sp. zo.o. Sp. komandytowa


Kontakt do Prelegenta: tomasz.howiacki@shmsystem.pl

Naprawy struktur kompozytowych

SUSANNE-KROLL


Repairs of composite structures

Dipl.-Ing., MBA Susanne Kroll

Fraunhofer-Institut für Werkzeugmaschinen und Umformtechnik IWU


Kontakt do Prelegenta: susanne.kroll@iwu.fraunhofer.de

LARS-BERNHAMMER


Mechanical Testing for Offshore Blades in SGRE

Lars Oliver Bernhammer
Siemens Gamesa


Kontakt do Prelegenta: Lars.bernhammer@siemensgamesa.com


Naprawa kompozytowa konstrukcji nośnej samolotu

Tomasz Stafecki
LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: tomasz.stafecki@lotams.com

MACIEJ-KNUTH

Materiały do napraw struktur kompozytowych

Maciej Knuth

Milar Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: m.knuth@milar.pl 

Kompozyty tworzone z pasją - wyzwania, problemy,
nowe technologie,
perspektywy

ANDRZEJ-CZULAK



Dr Andrzej Czulak

Polski Klaster Technologii Kompozytowych
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN
- prowadzący debatę

Holger-Seidlitz



Univ.-Prof. Dr.-Ing. Holger Seidlitz
Brandenburg University of Technology (BTU)
Cottbus-Senftenberg


Martin-Kretschmann



Dipl.-Ing. Martin Kretschmann
Brandenburg University of Technology (BTU)
Cottbus-Senftenberg


Adam-Szatkowski


dr inż. Adam Szatkowski MBA
Fundacja Wspierania Nanonauk
i Nanotechnologii NANONET


BARTOSZ-PIOTROWSKI


dr hab. Bartosz Piotrowski,
prof. ASP Wwa

Dyrektor Działu Rozwoju Produktu
Główny Projektant Wzornictwa Przemysłowego PESA

SEBASTIAN-PASZKO


Sebastian Paszko

Prezes Zarządu
ENGINEO Sp. z o.o.

ANNA-SOWA


Anna Sowa-Jadczyk 
Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji
i Rozwoju Biznesu w MARR

ALBERT-LANGKAMP


Dr Albert Langkamp
Managing Director Rolls-Royce University Technology Centre for "Lightweight Structure
and Materials and Robust Design"
Representative of the Institute for Lightweight Engineering and Polymer Technology
for Poland and Czech Republic

KRZYSZTOF-POWROZNIK


Krzysztof Powroźnik
AGH Racing Team


Sesja tematyczna firmy 3M

STEFAN-FRIEDRICH

3M™ Dyneon™ PTFE Compounds and TFM™ Modified PTFE Compounds

Stefan Friedrich

Technical Manager, 3M Deutschland GmbH


Kontakt do Prelegenta: sfriedrich@mmm.com

Projektowanie wyrobów i konstrukcji kompozytowych
wspomagane
komputerowo

MAIK GUDE


Continuous digitalisation and simulation within the development process
of hybrid composite structures


Prof. Dr.-Ing. hab. Dipl.-Math. Mail Gude
Technische Universität Dresden


Kontakt do Prelegenta: maik.gude@tu-dresden.de

MICHAL-KRZYSZTOPORSKI

NX Composites. Zintegrowane rozwiązanie CAD/CAM/CAE dla branży kompozytowej


Michał Krzysztoporski
CAMdivision Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: M.Krzysztoporski@camdivision.com




Ocena wytrzymałości doraźnej oraz zmęczeniowej konstrukcji kompozytowych
– problemy i wyzwania

Dr inż. Piotr Harnatkiewicz
Prezes Zarządu KOMES Sp. z o.o., Założyciel Grupy KOMES


Kontakt do Prelegenta: harnatkiewicz@komes.pl

Recykling kompozytów

ANDRZEJ-BLEDZKI

Recykling kompozytów

Prof. dr hab. inż. Andrzej Błędzki
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN


Kontakt do Prelegenta: andrzej.bledzki@gmx.de 

ANDRZEJ-ADAMCIO


Andrzej Adamcio
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANMET


Kontakt do Prelegenta: m.sobczyk@anmet.com.pl

Nanocząstki w kompozytach - korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania

ANNA-BOCZKOWSKA


Nanocząstki w kompozytach korzyści a bezpieczeństwo
ich stosowania


Prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska
Politechnika Warszawska
Sekcja Materiałów Niemetalowych, Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN
Członek Rady Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych


Kontakt do Prelegenta: anna.boczkowska@pw.edu.pl

PAULINA-LATKO-DURALEK


Dr inż. Paulina Latko-Durałek
TMBK Partners Sp. z.o.o.


Kontakt do Prelegenta: paulina.latko@tmbk.pl

BARTLOMIEJ-BERESKA


Dr inż. Bartłomiej Bereska
C-L Sp. z o.o.


Kontakt do Prelegenta: b.bereska@c-l.pl



Jeśli masz pytania napisz do nas: kompozyty@targi.krakow.pl