Nauka dla przemysłu – sesje referatowe


08.10.2019 r., Sala LWÓW A

Sesja I: RECYKLING, godz. 11:00 - 13:00

"Recykling przedmiotów i wyrobów kompozytowych"
  • Wczoraj - A.K. Bledzki, M. Urbaniak, K. Gorący – Instytut Inżynierii Materiałowej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Dzisiaj - P. Widuch – firma Thormann, Toruń

"Złomowanie kompozytowych rekreacyjnych jednostek pływających" M. Scheibe - Akademia Morska w Szczecinie

"Fibre fair repair and efficient recycling technologies for composites" M. Ambrosio, M. Köhler, BRU Cottbus Senftenberg, TU of Applied Sciences, Wildau

"Recykling włókien węglowych: Badania nad procesem odzysku oraz potencjalnymi zastosowaniami wtórnych włókien węglowych" M. Zambrzycki, A. Rudawski, A. Frączek-Szczypta, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie; Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki; Katedra Biomateriałów i Kompozytów

Sesja II: KOMPOZYTY POLIMEROWE, godz. 13:00 - 14:30

"Polymer based lightweight solutions – from monomers to complex composite structures" H. Seidlitz. BTU Cottbus - Senftenberg, Technical University of Applied Sciences Wildau and Fraunhofer IAP, Research Division PYCO

"Modyfikacja właściwości polimerowych kompozytów włóknistych na potrzeby przemysłu lotniczego" A. Boczkowska, K. Dydek, P. Latko-Duralek, R. Kozera, B. Przybyszewski - Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej


"Kompozyty PP z włóknami krótkimi PET o dużej udarności do przetwórstwa wtryskowego" P. Franciszczak, A.K. Bledzki – Instytut Inżynierii Materiałowej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie; M. Radwański - firma Ekotex, Namysłów

"Metoda nawijania oraz metoda pultruzji na drodze ku bardziej ekologicznej przyszłości" W. Błażejewski, M. Barcikowski, A. Filipiak-Kaczmarek, P. Stabla - Politechnika Wrocławska, katedra Mechaniki i Inżynierii Materiałowej

"Hybrydowe materiały termoizolacyjne z udziałem surowców odnawialnych" A. Prociak, M. Bryk, (FW Damiton), S. Michałowski, M. Kurańska, K. Uram, K. Polaczek, E. Malewska - Politechnika Krakowska, Katedra Chemii i Technologii Polimerów

"Innovative process chains with fast curing polymer systems - Snap-Cure-Polymers 4.0", Prof. Maik Gude*, Alexander Knorr**, Rafał Stanik*, Dr. Albert Langkamp*, Sirko Geller*

* Technische Universität Dresden, Institute of Lightweight Engineering and Polymer Technology

** Elbe Flugzeugwerke GmbH


Sesja III: KOMPOZYTY METALOWE I CERAMICZNE, godz. 15:00 - 16:00

"Aluminiowe odlewy kompozytowe – od fazy laboratoryjnej do produkcyjnej"  A.J. Dolata, M. Dyzia:  Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii

"Żywice polisiloksanowe w roli komponentów w materiałach kompozytowych - nowe podejście do otrzymywania kompozycji ceramika/węgiel" K. Sokołowski - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie; Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

"Innowacyjna technologia jako droga do uzyskania ceramicznych kompozytów ziarnistych o ekstremalnie wysokich parametrach mechanicznych" M. Bućko – Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie; Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki; M. Grabowy - Oddział Ceramiki CEREL Instytutu Energetyki w Boguchwale